Shutters: Tradycyjne okiennice czy nowoczesne osłony okienne?

shutters rolety żaluzje zewnętrzne

Shutters to stylowe okiennice, których design doskonale komponuje się ze stylem skandynawskim i idyllicznym wnętrzami urządzonymi w stylu prowansalskim. Dzięki ruchomym lamelom okiennice zapewniają nie tylko ochronę przed słońcem, ale przede wszystkim swobodę zarządzania ilością światła dziennego w pomieszczeniu i osłonę przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. A gdyby tak Twoje shutters mogły jeszcze więcej?

Shutters zewnętrzne: Nowoczesne rolety z funkcją żaluzji

Tradycyjne okiennice shutters montuje się wewnątrz pomieszczenia. System wymaga odpowiedniej ilości miejsca, aby swobodnie otworzyć okiennice i skorzystać z drzwi tarasowych. Shutters zewnętrzne to rozwiązanie, dzięki któremu możemy korzystać z funkcjonalności klasycznej okiennicy, jednocześnie w pełni wykorzystując przestrzeń w pomieszczeniu. Shutters żaluzje zewnętrzne to także doskonałe rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Są skuteczne pod względem ochrony przed słońcem i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, a zarazem bardzo komfortowe w użytkowaniu. Pozycję ruchomych lameli możesz w każdym momencie zmienić korzystając z pilota lub aplikacji w swoim smartfonie, jednocześnie żaluzję możesz podnieść i opuścić na tej samej zasadzie, na jakiej działają rolety zewnętrzne. To zapewnia praktycznie nieograniczoną swobodę zarządzania osłoną okien i równie swobodny dostęp do przestrzeni na zewnątrz – balkonu, tarasu, ogrodu.

Shutters rolety: Dla obiektów nowopowstających i użytkowanych

Decyzję o montażu okiennic shutters warto podjąć już na etapie projektowania domu. Wówczas możemy zaplanować układ pomieszczeń oraz głębokość wnęki okiennej w taki sposób, żeby okiennice nie kolidowały z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Shutters zewnętrzne mogą być montowane na dowolnym etapie eksploatacji budynku. Dzięki wysokiej uniwersalności i możliwości przeprowadzenia bezinwazyjnego montażu rolety zewnętrzne z ruchomymi lamelami bardzo dobrze wpisują się w oczekiwania inwestorów oraz użytkowników nieruchomości. Dużym atutem oferowanego rozwiązania jest swoboda decydowania o wyglądzie elewacji zewnętrznej i funkcjonalności osłon okiennych w obiektach, których projekt nie zakładał montażu rolet zewnętrznych czy żaluzji fasadowych.
Wysoka estetyka rolet z ruchomymi lamelami shutters w połączeniu z dostępnością systemu w szerokiej gamie kolorystycznej pozwala na bezkompromisowy dobór systemu do kolorystyki elewacji czy stolarki okiennej. Shutters zewnętrzne podnoszą atrakcyjność bryły budynku, a dzięki przemyślanej konstrukcji zapewniają najwyższy na rynku komfort użytkowania.

Sprawdź również nasze pozostałe rolety żaluzje – oferujemy między innymi rolety zip oraz rolety termiczne