Rolety dachowe zewnętrzne

rolety dachowe zewnętrzne

Skuteczna osłona okien dachowych to podstawa komfortu i bezpieczeństwa. Przez dach z wnętrza budynku do otoczenia przenika od 10 do 25% ciepła. Odpowiedniej jakości termoizolacyjna roleta zewnętrzna na okna dachowe może ograniczyć ilość ciepła przenikającego do otoczenia, jednocześnie skutecznie chroniąc przeszklenia przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.
Inteligentne rolety dachowe zewnętrzne to system dedykowany do montażu na dużych przeszkleniach dachowych – oknach dachowych, dachach ogrodów zimowych, oranżeriach i przydomowych basenach. Oferowane rolety bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniach prywatnych, jak i komercyjnych. Z ich zalet korzystają inwestorzy prywatni, właściciele obiektów z branży HoReCa oraz luksusowych obiektów rekreacji.

Roleta zewnętrzna na okna dachowe: Główne cechy produktu

Ze względu na swoje umiejscowienie w bryle budynku okna dachowe i dachy szklane są narażone na szereg czynników szkodliwych – przenikanie deszczu i ściegu, silne opady atmosferyczne, zanieczyszczenia i uszkodzenia związane z bytowaniem ptactwa. Inteligentna roleta zewnętrzna na okna dachowe to rozwiązanie, które dzięki niecodziennej konstrukcji wyróżnia się:

  • wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia,
  • bardzo dobrymi parametrami w zakresie izolacji cieplnej,
  • bardzo dobrymi parametrami w zakresie izolacji akustycznej.

Oferowane rolety dachowe zewnętrzne składają się z lameli wypełnionych pianką wtryskiwaną pod dużym ciśnieniem. Pianka o właściwościach izolacyjnych skutecznie izoluje pomieszczenie przez cały rok. Latem przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza, a co za tym idzie pozwala ograniczyć koszty związane z jego klimatyzowaniem. Zimą roleta przeciwdziała przenikaniu ciepła z wnętrza do otoczenia, tym samym umożliwiając utrzymanie komfortu cieplnego przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów na ogrzewanie pomieszczeń.
Wypełnienie lameli wpływa również na parametr izolacji akustycznej rolety, która skutecznie niweluje hałas spowodowany silnymi opadami atmosferycznymi, jak również innymi dźwiękami płynącymi z zewnątrz.
Inwestorów poszukujących wysokiej jakości rolet zewnętrznych na okna dachowe zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Dostarczamy rolety dedykowane do potrzeb obiektów mieszkalnych i użytkowych. To rozwiązania, które z powodzeniem zabezpieczą okna dachowe, jak i duże przeszklenia dachowe. Cechuje je trwałość, estetyka oraz dostępność w szerokiej gamie kolorystycznej.