Rolety aluminiowe zewnętrzne

Decydując się na montaż rolet zewnętrznych często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo różnią się od siebie poszczególne systemy. Tymczasem różnice w konstrukcji rolety zewnętrznej wpływają na komfort jej użytkowania, trwałość systemu, a nawet koszty eksploatacji nieruchomości.
Tradycyjne rolety aluminiowe zewnętrzne są wykonane z piór bezrdzeniowych. Systemy te cechują się niską ceną, za którą nie idą praktycznie żadne walory w zakresie izolacji cieplnej czy akustycznej. Inteligentne rolety aluminiowe zewnętrzne są wykonane z profili wypełnionych pianką izolacyjną wtryskiwaną pod wysokim ciśnieniem. Rdzeń z pianki izolacyjnej zapewnia bardzo wysokie parametry:

  • izolacji cieplnej,
  • izolacji akustycznej.

Jednocześnie, dzięki wypełnieniu pancerz rolety nie ugina się pod naporem wiatru, nie trzeszczy i nie hałasuje.

Rolety aluminiowe zewnętrzne a izolacja cieplna

Pancerz rolety złożony z piór wykonanych z dwóch warstw aluminium nie posiada praktycznie żadnych właściwości izolacyjnych. Lamele wypełnione pianką izolacyjną skutecznie przeciwdziałają nagrzewaniu się pomieszczeń w sezonie letnim oraz ich wychładzaniu zimą. W praktyce pozwala to redukcję kosztów klimatyzowania i ogrzewania na nieporównywalnie wyższym poziomie niż w przypadku żaluzji fasadowych czy standardowych rolet zewnętrznych.

Rolety aluminiowe zewnętrzne a izolacja akustyczna

Opuszczenie pancerza rolety może skutecznie blokować hałasy napływające z zewnątrz. Może, ale nie musi. Wszystko zależy od tego, jaki system rolet został zamontowany w danym obiekcie. Standardowe rolety aluminiowe nie oferują wysokiego wskaźnika izolacji akustycznej, co jest spowodowane pozbawieniem konstrukcji materiału pochłaniającego lub odbijającego dźwięk. Inteligentne rolety zewnętrzne z aluminium z rdzeniem z pianki izolacyjnej efektywnie absorbują hałas, co przekłada się na wysoki komfort akustyczny we wnętrzu.

Rolety aluminiowe zewnętrzne: Zapraszamy do świata rolet BUBENDORFF

Inwestorów zainteresowanych wyborem wysokiej jakości rolet aluminiowych zewnętrznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Inteligentne rolety zewnętrzne cechują się nowoczesnym designem oraz dostępnością w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia bezkompromisowe dopasowanie rolety do koloru elewacji, stolarki bądź dowolnych innych elementów w otoczeniu budynku. Dodatkowym atutem oferowanych rolet jest możliwość integracji systemu z dowolnym systemem „inteligentnego domu”, a co za tym idzie zarządzania pracą rolety z poziomu wybranego urządzenia mobilnego.