Rolety elewacyjne

rolety elewacyjne

Montaż rolety zewnętrznej w budynku, którego projekt nie przewidywał instalacji osłon okiennych może być wyzwaniem. Pracochłonne i kosztowne będzie doprowadzenie przewodów elektrycznych do wnęk okiennych. Należy się również pogodzić z tym, że kaseta i prowadnice rolety pozostaną widoczne także po podniesieniu pancerza do góry. Inteligentne rolety elewacyjne BUBENDORFF to rozwiązanie umożliwiające łatwy i szybki montaż oraz możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności rolety bez konieczności doprowadzania kabli do wnęk okiennych. Oferowane rolety zewnętrzne charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi oraz dostępnością w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia bezkompromisowe odpasowanie rolety do koloru elewacji lub stolarki okiennej.

Rolety elewacyjne: Montaż bezinwazyjny

Rolety elewacyjne zwyczajowo montuje się na ścianie lub we wnęce okiennej. Ich montaż jest bezinwazyjny dla elewacji, co znacząco obniża koszty inwestycji i skraca czas instalacji rolet w obiekcie. Dużą zaletą oferowanego rozwiązania jest możliwość przeprowadzenia montażu w dowolnym momencie eksploatacji obiektu. Dodatkowo, dzięki dostępności rolet elewacyjnych wyposażonych w moduł fotowoltaiczny system pozostaje całkowicie niezależny do zasilania zewnętrznego, w związku z czym rolety mogą działać prawidłowo nawet wówczas, gdy do wnęk okiennych nie zostaną doprowadzone przewody elektryczne.

Inteligentne rolety elewacyjne: Dodatkowe atuty

Szybki i bezinwazyjny montaż to jedna z wielu zalet inteligentnych rolet zewnętrznych. Rolety z ruchomymi lamelami oferują praktycznie nieograniczoną swobodę zarządzania ilością światła w pomieszczeniu i pozwalają na zachowanie prywatności we wnętrzu bez konieczności całkowitego blokowania widoku za oknem. Po ustawieniu lameli pod odpowiednim kątem możemy wyglądać na zewnątrz, jednocześnie pozostając niewidocznymi dla osób spoglądających w nasze okna z zewnątrz.
Lamele zostały wypełnione wypełnionych pianką izolacyjną wtryskiwaną pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na uzyskanie bardzo wysokich parametrów izolacji termicznej i akustycznej. Oferowane rolety elewacyjne pozwalają na ograniczenie kosztów ogrzewania i klimatyzowania wnętrza na nieporównywalnie wyższym poziomie niż w przypadku montażu tradycyjnych rolet zewnętrznych czy żaluzji fasadowych.
Inwestorów zainteresowanych wyborem rolet elewacyjnych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oferowany system rolet wyróżnia się pod względem precyzji i estetyki wykonania stanowiąc niezwykle funkcjonalny i estetyczny dodatek do elewacji budynku.