Inteligentna roleta zewnętrzna jest doskonałym izolatorem ciepła

Planując termoizolację budynku często zapominamy o tym, że ciepło ucieka z wnętrza także przez szyby. Oznacza to, że samo uszczelnienie otworu okiennego może okazać się niewystarczające w walce o energooszczędny dom, w którym ciepło domowego ogniska hula aż miło… Na szczęście Bubendorff zna rozwiązanie tego problemu. Są nim innowacyjne na polskim rynku rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji, które łączą w sobie funkcje osłon shutters i tradycyjnych rolet antywłamaniowych.

Z czego wynikają doskonałe właściwości termoizolacyjne rolet Bubendorff?

Do produkcji rolet zewnętrznych Bubendorff wykorzystuje się wyłącznie wysokogatunkowe materiały, które w połączeniu z przemyślanym projektem oraz prawdziwie niemiecką precyzją wykonania przekładają się zarówno na właściwości termoizolacyjne, jak i trwałość oferowanych rozwiązań. Ale to nie wszystko… Sekretem skutecznej izolacji, jaką zapewniają fasadowe żaluzje zewnętrzne jest piankowy rdzeń lameli. Wypełnione pianką o doskonałych właściwościach izolacyjnych pióra rolety skutecznie zabezpieczają wnętrza przed utratą ciepła, jak również hałasem z zewnątrz.

Dlaczego standardowe rolety zewnętrzne tego nie potrafią?

Jeśli przyjrzymy się rozwiązaniom dostępnym na polskim rynku zauważymy, że w przypadku większości z nich pióra rolety wykonane są z metalu całkowicie pozbawionego wszelkiej izolacji cieplnej. Oznacza to, że po opuszczeniu roleta nie tylko nie chroni wnętrza przed utratą ciepła, ale dodatkowo umożliwia przenikanie w kierunku szyby zimnego powietrza z zewnątrz. Dodatkowym mankamentem rolet zewnętrznych z pustymi lamelami jest niski poziom dźwiękochłonności. Tego typu rolety nie zabezpieczą nas ani przed zimnem, ani przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.

Czy rolety Bubendorff są przyjazne dla środowiska?

Na opakowaniach wielu produktów możemy znaleźć informację, że są to produkty wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku, jednak poza tą krótką notatką ich użytkowanie okazuje się mieć niewiele wspólnego z ekologią… Inaczej sprawy mają się z roletami zewnętrznymi Bubendorff, które w namacalny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Jak? Właśnie poprzez ograniczenie do minimum strat ciepła, wynikających z niewystarczającego zaizolowania otworów okiennych. Piankowy rdzeń lameli izoluje ciepłe powietrze, jednocześnie zatrzymując je wewnątrz pomieszczeń. To sprawia, że ubytki na cieple są mniejsze, a odczuwana wewnątrz temperatura optymalna, w związku z czym do osiągnięcia oraz utrzymania pożądanej optymalnej temperatury w budynku wykorzystuje się mniej energii. To z kolei pozwala zaoszczędzić zasoby nieodnawialnych źródeł energii, jednocześnie redukując ilość zanieczyszczeń, jakie w trakcie ich spalania są uwalniane do atmosfery.

A co z napędem odpowiedzialnym za opuszczanie i podnoszenie rolet?

W asortymencie marki Bubendorff znajdziemy systemy z energooszczędnym silnikiem hybrydowym oraz rolety zewnętrzne zasilane solarnie. Jedne i drugie charakteryzują się niewielkim zapotrzebowaniem na energię niezbędną do obsługi napędu rolety. Dodatkowym atutem rolet wyposażonych w panel fotowoltaiczny jest możliwość instalacji w obiekcie, w którym nie przewidywano montażu rolet zewnętrznych lub fasadowych żaluzji zewnętrznych. System nie wymaga bowiem dostępu do zasilania sieciowego. Energia niezbędna do obsługi rolet jest gromadzona w bateriach umieszczonych w kasetach z roletami.