Rolety termoizolacyjne – doskonały izolatorem ciepła

Planując termoizolację budynku często zapominamy o tym, że ciepło ucieka z wnętrza także przez szyby. Oznacza to, że samo uszczelnienie otworu okiennego może okazać się niewystarczające w walce o energooszczędny dom, w którym ciepło domowego ogniska hula aż miło… Na szczęście Bubendorff wie, jak rozwiązać ten problem. Są nim innowacyjne na polskim rynku rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji, które łączą w sobie funkcje osłon shutters i tradycyjnych rolet antywłamaniowych, jednocześnie pełniąc funkcję rolet termoizolacyjnych. Rolety termiczne skutecznie ograniczają transmisję energii cieplnej poprzez szyby, co w z sezonie zimowym przekłada się na spadek kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, a w sezonie letnim pozwala zachować przyjemny chłód wewnątrz.

Z czego wynikają doskonałe właściwości rolet termoizolacyjnych Bubendorff?

rolety termoizolacyjne Bubendorff Do produkcji rolet termonizolacyjnych Bubendorff wykorzystuje się wyłącznie wysokogatunkowe materiały, które w połączeniu z przemyślanym projektem oraz prawdziwie niemiecką precyzją wykonania przekładają się zarówno na właściwości termoizolacyjne, jak i trwałość oferowanych rozwiązań. Ale to nie wszystko… Sekretem skutecznej izolacji, jaką zapewniają fasadowe żaluzje zewnętrzne, jest piankowy rdzeń lameli. Wypełnione pianką pióra rolety posiadają doskonałe właściwości izolacyjne, skutecznie zabezpieczając wnętrza przed utratą ciepła, jak również przed hałasem z zewnątrz. Rolety termoizolacyjne Bubendorff chronią również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w trakcie letnich upałów. To sprawia, że rolety termiczne działają na naszą korzyść niezależnie od pory roku, jednocześnie gwarantując ciszę i spokój wewnątrz przez cały czas.

Dlaczego standardowe rolety zewnętrzne tego nie potrafią?

Jeśli przyjrzymy się rozwiązaniom dostępnym na polskim rynku zauważymy, że w przypadku większości z nich pióra rolety wykonane są z metalu całkowicie pozbawionego wszelkiej izolacji cieplnej. Oznacza to, że po opuszczeniu roleta nie tylko nie chroni wnętrza przed utratą ciepła, ale dodatkowo umożliwia przenikanie w kierunku szyby niepożądanego zimnego powietrza z zewnątrz. Dodatkowym mankamentem rolet zewnętrznych z pustymi lamelami jest niski poziom dźwiękochłonności. Tego typu rolety nie zabezpieczą nas ani przed zimnem, ani przed nadmiernym hałasem z zewnątrz, tak jak powinny to robić dobre rolety termoizolacyjne. Inteligentne rolety termiczne Bubendorff doskonale spełniają obydwie te funkcje.

Czy rolety Bubendorff są przyjazne dla środowiska?

rolety termoizolacyjne Bubendorff Na opakowaniach wielu produktów możemy znaleźć informację, że są wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku, jednak poza tą krótką notatką ich użytkowanie okazuje się mieć niewiele wspólnego z ekologią… Inaczej sprawy mają się z roletami zewnętrznymi Bubendorff, które w namacalny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. W jaki sposób? Właśnie poprzez ograniczenie do minimum strat ciepła, wynikających z niewystarczającego zaizolowania otworów okiennych. Piankowy rdzeń lameli izoluje ciepłe powietrze, jednocześnie zatrzymując je wewnątrz pomieszczeń. To sprawia, że ubytki ciepła są mniejsze, a odczuwana wewnątrz temperatura optymalna, w związku z czym do osiągnięcia oraz utrzymania pożądanej optymalnej temperatury w budynku wykorzystuje się mniej energii. To z kolei pozwala zaoszczędzić zasoby nieodnawialnych źródeł energii, jednocześnie redukując ilość zanieczyszczeń, jakie w trakcie ich spalania są uwalniane do atmosfery. Ta sama zasada dotyczy pracy rolety termoizolacyjnej latem, kiedy izolacja termiczna zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń i ogranicza do minimum potrzebę korzystania z klimatyzacji.

A co z napędem odpowiedzialnym za opuszczanie i podnoszenie rolet?

W asortymencie marki Bubendorff znajdziemy systemy z energooszczędnym silnikiem hybrydowym oraz rolety zewnętrzne zasilane solarnie. Jedne i drugie charakteryzują się niewielkim zapotrzebowaniem na energię niezbędną do obsługi napędu rolety – dokładnie 3W. Klasyczne silniki innych producentów potrzebują ok. 100W mocy. Dodatkowym atutem rolet wyposażonych w panel fotowoltaiczny jest możliwość instalacji w obiekcie, w którym nie przewidywano montażu rolet zewnętrznych lub fasadowych żaluzji zewnętrznych i nie doprowadzono żadnych przewodów elektrycznych. System nie wymaga bowiem dostępu do zasilania sieciowego. Energia niezbędna do obsługi rolet jest gromadzona w bateriach umieszczonych w kasetach z roletami. Dzięki temu z zalet oferowanych przez rolety termiczne Bubendorff możemy korzystać w każdych warunkach, niezależnie od pogody.