Sunbreaker a inteligentne rolety: W poszukiwaniu systemu, który może jeszcze więcej…

Klasyczny sunbreaker to zewnętrzny system przeciwsłoneczny, który może jednocześnie służyć jako ozdobny element architektoniczny budynku. Sunbreaker’y kojarzą się przede wszystkim z budownictwem użytkowym, choć coraz częściej znajdują zastosowanie także w domach jednorodzinnych. System jest powstaje na bazie wysokiej jakości aluminium, które gwarantuje jego lekkość i wytrzymałość. Podobnie jak w przypadku żaluzji fasadowych sunbreaker’y posiadają ruchome lamele, dzięki którym można sterować ilością światła przenikającego do pomieszczeń.
Inteligentne rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji BUBENDORFF doskonale sprawdzają się w roli sunbreaker’ów, jednocześnie oferując szereg dodatkowych funkcji, które podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń.

Sunbreaker – Funkcjonalna alternatywa dla systemu przeciwsłonecznego

Sunbreaker przyciąga wzrok niebanalnym designem. Podobny efekt wizualny, przy jednoczesnej znacznie bogatszej funkcjonalności osiągniemy wybierając inteligentne rolety. Funkcja żaluzji oferuje praktycznie nieograniczoną swobodę zarządzania ilością światła słonecznego we wnętrzu, a dodatkowo pozwala podnieść poziom prywatności. Ustawiając ruchome lamele rolety pod odpowiednim kątem możemy się cieszyć widokiem za oknem, jednocześnie pozostając niewidocznym dla osób z zewnątrz. Na tym funkcjonalność systemu się jednak nie kończy.
Typowy sunbreaker to lekka konstrukcja z aluminium bez rdzenia. Inteligentne rolety składają się z lameli wypełnionych pianką izolującą. Dzięki temu nie tylko zacieniają wnętrzem ale przede wszystkim zapewniają komfort termiczny i pomagają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzowaniem pomieszczeń. Pianka skutecznie przeciwdziała wymianie temperatur między pomieszczeniem i otoczeniem. Ta sama pianka charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi. Skutecznie izoluje wnętrza od hałasów z zewnątrz, a usztywniając konstrukcję pancerza przeciwdziała poruszaniu się piór rolety podczas silnego wiatru.
Dodatkowym atutem inteligentnych rolet BUBENDORFF jest bezpieczeństwo. Sunbreaker nie chroni wnętrza przed osobami niepożądanymi. Inteligentne rolety zewnętrzne są wyposażone w blokadę antywłamaniową, która utrudnia sforsowanie osłony.
Inwestorów zainteresowanych wyborem systemu, który włączy w sobie funkcjonalność osłon przeciwsłonecznych sunbreaker z dodatkowymi walorami użytkowymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.