Rolety zewnętrzne: Kolorystyka, która inspiruje…

Niezależnie od tego czy decyzję o montażu rolet zewnętrznych podejmujesz na etapie projektu nieruchomości, czy jej eksploatacji, zależy Ci na tym, żeby rolety zewnętrzne stanowiły integralny element elewacji budynku. W tym celu sięgasz po rozwiązania o określonej kolorystyce, która najlepiej koresponduje z kolorem fasady czy stolarki okiennej i drzwiowej. Ciekawą alternatywą jest również wybór rolet zewnętrznych w kolorystyce odpowiadającej kolorowi bramy garażowej.
Wybierając inteligentne rolety zewnętrzne możesz wybrać aż z 8 standardowych kolorów, w ramach których oferujemy zarówno kolory klasyczne i ponadczasowe, jak również najmodniejsze w ostatnich sezonach odcienie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny kolor, sprawdź dlaczego kolorystyka rolety zewnętrznej jest tak ważna.

Kolorystyka rolety zewnętrznej: Co obejmuje?

Roleta zewnętrzna składa się z kilku elementów, których widoczność jest uzależniona od rodzaju systemu i sposobu montażu. W przypadku rolet podtynkowych widoczny jest tylko pancerz oraz lamela końcowa. W przypadku rolet elewacyjnych i adaptacyjnych należy wziąć pod uwagę to, że widoczna jest całość systemu, na który składają się: skrzynka,

 • prowadnice,
 • pancerz rolety (po opuszczeniu),
 • lamela końcowa.
 • W sytuacji, w której rolety zewnętrzne są w pełni widoczne, ich kolorystyka jest bardzo ważna. Wszystkie komponenty systemu powinny być w tym samym kolorze, a odcień rolety dopasowany do elewacji budynku, koloru ram okiennych czy innych elementów elewacji lub najbliższego otoczenia obiektu. W ten sposób możemy uzyskać spójny i estetyczny efekt wizualny.

  Rolety zewnętrzne: Kolorystyka rolet BUBENDORFF

  Rolety zewnętrzne BUBENDORFF są oferowane w 8 standardowych kolorach:

  rolety zewnętrzne kolorystyka

  Dostępna kolorystyka idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania zarówno obiektów utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnych nieruchomości nawiązujących do stylu industrialnego.