Rolety i żaluzje do biura

Rolety do biura: Funkcjonalny system z wysuwanymi roletami screen

Szukasz alternatywy dla rolet do biura z aluminiowym pancerzem? System z wysuwanymi roletami screen to funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia ochronę przed słońcem i gwarantuje obniżenie temperatury w pomieszczeniach, dzięki zatrzymywaniu energii cieplnej na zewnątrz. Dodatkowym atutem rolety screen do biura jest jej przezierność, dzięki czemu po opuszczeniu tkanina nie odcina pomieszczeń od dostępu do światła dziennego. To przekłada się na wysoki komfort użytkowania przestrzeni biurowych i wzrost efektywności energetycznej pomieszczeń, które nie muszą być intensywnie klimatyzowane, ani sztucznie doświetlane. 

Rolety czy żaluzje do biura? W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań 

W obiektach biurowych najczęściej sięgamy po systemy zewnętrzne, takie jak żaluzje czy rolety. Wybór ten jest podyktowany potrzebą jak najlepszego zagospodarowania pomieszczeń i efektywnego wykorzystania przestrzeni, w ramach której powstają kolejne stanowiska pracy. Rolety screen do biura można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rolet zewnętrznych, których pracą możemy zarządzać wyłącznie decydując o wysokości podniesienia/opuszczenia pancerza. Rolety screen działają na tej samej zasadzie, z tą różnicą, iż są wykonane z wysokogatunkowej tkaniny zacieniającej o wysokiej przezierności. Co to oznacza w praktyce?

Opuszczenie rolety screen pozwala na uzyskanie optymalnych i komfortowych warunków do pracy. Z jednej strony tkanina skutecznie blokuje energię słoneczną i tym samym ogranicza stopień nagrzewania się pomieszczeń, co jest szczególnie istotne w przypadku nowoczesnych obiektów biurowych z dużymi przeszkleniami. Z drugiej rozprasza i tłumi światło, ale nie blokuje całkowicie jego dopływu do pomieszczenia. Tkanina screen zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych na monitorach i oślepianiu pracowników, zapewniając przy tym optymalny stopień oświetlenia pomieszczenia gwarantujący wysoki komfort pracy przed ekranem. 

Rolety do biura z tkaniną screen: Komfort i estetyka przestrzeni 

Tkanina screen jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia bezkompromisowe dopasowanie rolety do aranżacji wnętrza, czy elewacji budynku. Dzięki temu system osłon okiennych pełni nie tylko funkcję ochrony przed słońcem i ciepłem, ale stanowi wyrafinowany dodatek stylistyczny. 

Oferowany system charakteryzuje się licznymi zaletami, co sprawia, że rolety do biura screen bardzo doprze wpisują się w zróżnicowane potrzeby i oczekiwania zarówno zarządców budynków, jak i użytkowników pomieszczeń biurowych. System jest rozwiązaniem hybrydowym – rolety mogą być zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej (napęd posiada dodatkowy akumulator umożliwiający podnoszenie/opuszczanie rolety przy okresowych przerwach w dostawie prądu) lub energią słoneczną. To przekłada się na szerokie możliwości instalacyjne rolet, które można z powodzeniem użytkować także w obiektach, w których przewody zasilające nie zostały doprowadzone do wnęk okiennych.