Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne stanowią nieodłączny element elewacji nowoczesnego budownictwa mieszkalnego i użytkowego. Sięgamy po nie, aby osłonić się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem się pomieszczeń, jak również po to, aby zapewnić optymalny poziom prywatności. W wielu przypadkach osłona przed słońcem i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz wiąże się z koniecznością całkowitego zasłonięcia okna sztywnym pancerzem rolety. Alternatywą dla takiego rozwiązania są rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji. Dzięki ruchomym lamelom zyskujemy swobodę zarządzania ilością światła przenikającego do pomieszczenia i pozostajemy niewidoczni, jednocześnie ciesząc się możliwością wyglądania przez okno. Ile kosztują rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji? Jakie są ceny rolet zewnętrznych?

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne: Ceny a koszty ukryte

Szukając funkcjonalnych systemów osłon okiennych często natrafiamy na rolety zewnętrzne. Ceny oferowanych rozwiązań wahają się, w zależności od funkcji rolety, jej rozmiaru oraz rodzaju zastosowanego napędu. Nierzadko również koloru – wielu producentów oferuje rozwiązania w standardowej kolorystyce w cenie X i rozwiązania z palety niestandardowej w cenie Y. To prowadzi do sytuacji, w której początkowo tanie rolety zewnętrzne mogą się okazać znacznie droższe od markowych produktów, nie oferując przy tym tej samej co one jakości.

rolety zewnętrzne ceny

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztują rolety zewnętrzne udzielimy w oparci o jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań na rynku osłon okiennych – rolet zewnętrznych z funkcją żaluzji. Produkt oferuje bogatą funkcjonalność, dużą różnorodność i uniwersalność zastosowań, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnej ceny w każdym wariancie. To daje możliwość dopasowania rolety zewnętrznej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań bez konieczności liczenia się z dodatkowymi kosztami za:

Często opcjonalna i dodatkowo płatna jest również blokada antywłamaniowa, dzięki której tradycyjna roleta zewnętrzna zyskuje właściwości dodatkowego systemu zabezpieczającego nieruchomość przed niepożądanymi gośćmi. Rolety zewnętrzne antywłamaniowe oprócz funkcji zabezpieczającej są ciekawym dodatkiem wizualnym budynku, a dodatkowo są funkcjonalną osłoną przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych w naszym domu.

Ile kosztują rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji?

Ile kosztują rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji?

Jak już wspomnieliśmy oferowane rozwiązania charakteryzuje stabilna cena. To koszt rzędu 5000 złotych netto za roletę o szerokości do 300 centymetrów. Roleta jest w standardzie wyposażona w blokadę antywłamaniową oraz napęd solarny, który może stanowić podstawowe lub pomocnicze źródło zasilania automatyki. Wysokowydajne akumulatory zastosowane w kasetach pozwalają na wieloletnią, bezawaryjną pracę systemu w warunkach, w których miejsce montażu rolety wyklucza podłączenie do zasilania sieciowego. To znacząco rozszerza zakres aplikacji oferowanych rozwiązań, które z powodzeniem mogą być użytkowane jako rolety do okien tarasowych oraz osłony boczne nowoczesnych pergoli.