Rolety zewnętrzne Bubendorff w ciągu dnia działają jak żaluzje, a pod Twoją nieobecność odstraszają złodziei

Klasyczne rolety antywłamaniowe dają nam prosty wybór – albo bezpieczeństwo, albo luksus korzystania ze światła dziennego. To dlatego w większości domów pozostają nieopuszczone aż do zmroku, co dla wielu potencjalnych włamywaczy stanowi bardzo czytelną informację – opuszczona roleta w trakcie dnia oznacza, że domowników niema…, a jeśli pozostaje opuszczona przez klika dni to znaczy, że rodzina wyjechała na urlop. Rolety z funkcją antywłamaniową Bubendorff różnią się pod tym względem od innych rolet dostępnych na rynku, i to bardzo.

Czy bezpieczeństwo MUSI iść w parze z duchotą?


Problemem, na który często narzekają użytkownicy zewnętrznych rolet antywłamaniowych to niemożność wietrzenia pomieszczeń… Tradycyjnie, kiedy wychodzimy z domu opuszczamy rolety antywłamaniowe, co w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością zamknięcia okien. Z resztą pozostawienie otwartych okien i tak nie wiele by zmieniło, gdyż cyrkulacja powietrza przy opuszczonej rolecie jest znikoma. System inteligentnych rolet zewnętrznych Bubendorff z ruchomymi lamelami umożliwia ustawienie lameli w takiej pozycji, alby zapewnić bezpieczeństwo, jednocześnie umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza i jego wymianę na świeże. Wychodząc z domu możemy bez obaw pozostawić otwarte okna – lamele ustawione w pozycji odchylonej wciąż zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa, niż niejedne rolety z blokadą antywłamaniową. Dodatkowo funkcja żaluzji pozwala na korzystanie ze światła dziennego bez konieczności podnoszenia rolet, w związku z czym mogą one pozostać opuszczone przez cały dzień, niezależnie od tego, czy domownicy są w domu, czy też nie. Ale inteligentne korzystanie z rolet to nie jedyny sposób na odstraszenie potencjalnych intruzów.

Jak inteligentne rolety z funkcją antywłamaniową Bubendorff odstraszają złodziei?

O ile funkcja korzystanie z funkcji żaluzji i zarządzanie kątem nachylenia lameli adekwatnie do bieżących potrzeb znacząco utrudnia potencjalnym włamywaczom identyfikację pór dnia, w których domowników na pewno nie ma w domu, o tyle nie jest to jedyny mechanizm, który dba o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.

Podstawą systemu Bubendorff jest specjalna blokada, która uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Idąc w parze z niezwykle trwałą i odporną na uszkodzenia mechaniczne konstrukcją lameli blokada antywłamaniowa skutecznie uniemożliwia sforsowanie systemu zabezpieczeń i dostanie się do otworu okiennego. Między innymi dlatego dom możemy zabezpieczyć wyłącznie poprzez opuszczenie rolet, pozostawiając okna otwarte. Ważnym elementem systemu jest alarm. Każda próba zniszczenia rolety uruchamia system alarmowy, który wzywa ochronę obiektu.

O skuteczności rolet z blokadą antywłamaniową z funkcją żaluzji Bubendorff najlepiej świadczy popularność systemu wśród inwestorów. Żaluzje z funkcją antywłamaniową Bubendorff od lat wyznaczają trendy na europejskim rynku systemów antywłamaniowych dla domów oraz obiektów publicznych.