Rolety zewnętrzne Bubendorff nie boją się nawet silnego sztormu

Przeszklenia to domena wielu luksusowych jednostek pływających… Jednak to, co podczas słonecznej pogody jest atutem naszego jachtu, w trakcie niepogody może stać się jego największą bolączką. Do tego dochodzi kwestia prywatności w porcie oraz możliwość obsługi systemu bez stałego dostępu do energii elektrycznej. Odpowiedzią na wszystkie te problemy są rolety zewnętrzne Bubendorff z funkcją żaluzji.

Komfort podczas najsilniejszego sztormu…

Bubendorff to europejski lider w produkcji rolet zewnętrznych. Specjalizuje się w unikatowych rozwiązaniach, które jeszcze lepiej wpisują się w oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Stanowiący synonim komfortu i trwałości system rolet zewnętrznych Bubendorff jak żaden innych sprawdza się na wodzie. W strefie tropikalnych upałów wypełnione pianką lamele zapewniają doskonałą izolację termiczną, dzięki której powietrze wewnątrz kajuty jest przyjemnie chłodne i orzeźwiające. W strefie silnych wiatrów sztywna konstrukcja rolet zapewnia ciszę – sama konstrukcja nie hałasuje na wietrze, jak to mają w zwyczaju tradycyjne żaluzje zewnętrzne, a wypełnione pianką lamele doskonale tłumią odgłosy z zewnątrz.

…i niezastąpiony na otwartej wodzie napęd solarny

Zadaniem rolet zewnętrznych jest poprawa komfortu żeglugi. Zastosowane na jachcie rozwiązanie nie powinno więc nas ograniczać pod względem możliwości korzystania z innych systemów i urządzeń. Między innymi dlatego klasyczne systemy rolet zewnętrznych nie sprawdzają się na morzu i ocenie. Wyposażone w napęd solarny rolety Bubendorff doskonale wpisują się w koncepcję rozwiązań energooszczędnych. Po pierwsze rolety są napędzane zgromadzoną we własnych akumulatorach energią słoneczną, po drugie system jest na tyle wydajny, iż umożliwia wielokrotne podnoszenie i opuszczenie rolet po jednokrotnym naładowaniu akumulatora. Co jeszcze decyduje o tym, że Bubendorff jest ulubionym systemem żeglarzy?

Prywatność, którą dostosowujesz do bieżących potrzeb

Podczas żeglugi możesz cieszyć się pięknymi widokami, a w porcie światłem dziennym z dala od spojrzeń turystów i bardziej ciekawskich sąsiadów. Wyposażone w funkcję żaluzji rolety zapewniają Tobie i Twojej załodze tyle prywatności, ile w danej chwili potrzebujecie. Wystarczy, że ustawisz ruchome lamele pod odpowiednim kątem, a zadziałają jak lustro weneckie – będą przepuszczać światło do kajuty, jednocześnie uniemożliwiając osobom z zewnątrz zaglądanie do środka. To również doskonała ochrona przed zbyt natarczywym słońcem podczas postoju i żeglugi.

Warto również pamiętać o tym, że rolety zewnętrzne Bubendorff skutecznie chronią przed nieproszonymi gośćmi, nawet jeśli okna w kajucie pozostawisz otwarte, a lamele rolety uchylone dla lepszej wentylacji pomieszczenia.

Tak samo dobrze jak na morzu rolety zewnętrzne Bubendorff sprawdzają się na brzegu. To jeden z systemów najczęściej instalowanych w nieruchomościach użytkowanych sezonowo. System skutecznie chroni nieruchomość przed czynnikami zewnętrznymi oraz włamywaczami.