Rolety mogą działać jak zewnętrzne żaluzje fasadowe

Dla wielu inwestorów funkcja zewnętrznych rolet elektrycznych sprowadza się do ochrony obiektu przed złodziejami. Tymczasem inteligentne rolety marki Bubendorff mogą jednocześnie pełnić rolę zabezpieczenia przed ewentualnymi włamaniami oraz żaluzji fasadowych.

Jak działają zewnętrzne  żaluzje fasadowe?

Podczas gdy tradycyjne żaluzje zewnętrze praktycznie całkowicie odcinają dostęp promieniowania słonecznego do wnętrza pomieszczeń, zewnętrzne żaluzje fasadowe umożliwiają kontrolowanie światła, jakie wpada do wnętrza przez okno. Jak to możliwe? W odróżnieniu od klasycznych rolet, żaluzje fasadowe są zbudowane z ruchomych piór, które można otwierać lub zamykać, umożliwiając tym samym doświetlenie pomieszczenia bez konieczności całkowitego lub częściowego podniesienia żaluzji. W działaniu tym żaluzje fasadowe do złudzenia przypominają osłony okienne typu shutters. Ale to nie wszystko. Sterowane elektronicznie pióra żaluzji można zaprogramować tak, żeby automatycznie otwierały się i zamykały, reagując na warunki panujące na zewnątrz. Dzięki temu lamele, z których wykonana jest żaluzja w ciągu dnia przepuszczają światło słoneczne, a po zmroku automatycznie się zamykają.

Czy to popularne rozwiązanie?

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji marki Bubendorff to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku. Łączy w sobie zalety tradycyjnych rolet zewnętrznych z osłonami okiennymi typu shutters, co dla użytkownika oznacza m.in.:

Rolety fasadowe a swoboda we własnym domu

Klasyczne rolety bez ruchomych lameli to rozwiązanie zapewniające wyłącznie częściową swobodę – przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów chroni nas bowiem wyłącznie wtedy, gdy rolety są opuszczone, co jest równoznaczne z całkowitym odcięciem dopływu światła słonecznego do pomieszczenia. Rolety z funkcją żaluzji skutecznie uniemożliwiają „zaglądanie do środka” nawet wówczas, gdy lamele są otwarte, a do pomieszczenia dociera światło słoneczne. Dzięki temu możemy się cieszyć swobodą, nie rezygnując z dobroczynnego wpływu naturalnego światła słonecznego na nasze samopoczucie.

Gdzie sprawdzą się rolety shutters?

Zewnętrzne żaluzje fasadowe znajdują zastosowanie w budynkach o różnym przeznaczeniu – od obiektów mieszkalnych, po lokale użytkowe i biura. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione za swój uniwersalny charakter, bogatą funkcjonalność oraz elegancji design, który doskonale wpisuje się we współczesne trendy aranżacji wnętrz. Decydując się na instalację żaluzji zewnętrznych możemy zapomnieć o innych formach dekoracji okna.