Rolety mogą działać jak zewnętrzne żaluzje fasadowe

Dla wielu inwestorów funkcja zewnętrznych rolet elektrycznych sprowadza się do ochrony obiektu przed złodziejami. Tymczasem inteligentne rolety marki Bubendorff mogą jednocześnie pełnić rolę zabezpieczenia przed ewentualnymi włamaniami oraz żaluzji fasadowych.

Jak działają zewnętrzne  rolety z funkcją żaluzji?

Podczas gdy tradycyjne rolety zewnętrze praktycznie całkowicie odcinają dostęp promieniowania słonecznego do wnętrza pomieszczeń, zewnętrzne rolety z funkcją żaluzji umożliwiają kontrolowanie światła, jakie wpada do wnętrza przez okno. Jak to możliwe? W odróżnieniu od klasycznych rolet, rolety Bubendorff mają ruchome pióra, które można otwierać lub zamykać, umożliwiając tym samym doświetlenie pomieszczenia bez konieczności całkowitego lub częściowego podniesienia rolet. W działaniu tym rolety z funkcją żaluzji do złudzenia przypominają osłony okienne typu shutters. Ale to nie wszystko. Sterowane elektronicznie pióra żaluzji można zaprogramować tak, żeby automatycznie otwierały się i zamykały, reagując na warunki panujące na zewnątrz. Dzięki temu lamele, z których wykonana jest roleta w ciągu dnia przepuszczają światło słoneczne, a po zmroku automatycznie się zamykają.

Czy to popularne rozwiązanie?

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji marki Bubendorff to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku. Łączy w sobie zalety tradycyjnych rolet zewnętrznych z osłonami okiennymi typu shutters, co dla użytkownika oznacza m.in.:

Rolety fasadowe a swoboda we własnym domu

Klasyczne rolety bez ruchomych lameli to rozwiązanie zapewniające wyłącznie częściową swobodę – przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów chroni nas bowiem wyłącznie wtedy, gdy rolety są opuszczone, co jest równoznaczne z całkowitym odcięciem dopływu światła słonecznego do pomieszczenia. Rolety z funkcją żaluzji skutecznie uniemożliwiają „zaglądanie do środka” nawet wówczas, gdy lamele są otwarte, a do pomieszczenia dociera światło słoneczne. Dzięki temu możemy się cieszyć swobodą, nie rezygnując z dobroczynnego wpływu naturalnego światła słonecznego na nasze samopoczucie.

Gdzie sprawdzą się rolety z ruchomymi lamelami?

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji znajdują zastosowanie w budynkach o różnym przeznaczeniu – od obiektów mieszkalnych, po lokale użytkowe i biura. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione za swój uniwersalny charakter, bogatą funkcjonalność oraz elegancji design, który doskonale wpisuje się we współczesne trendy aranżacji wnętrz. Decydując się na instalację takich unikalnych rolet możemy zapomnieć o innych formach dekoracji okna.