Najczęstsze usterki rolet zewnętrznych: Czego się spodziewać podczas eksploatacji osłon okiennych?

najczęstsze usterki rolet zewnętrznych

Użytkowanie rolet zewnętrznych może się wiązać z występowaniem usterek i nieprawidłowości w pracy systemu. Jakie są najczęstsze usterki rolet zewnętrznych? Jak pod tym względem prezentują się rolety zewnętrzne BUBENDORFF?
Roleta zewnętrza jest narażona na szereg czynników szkodliwych. To przede wszystkim czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, które skutkują usterkami utrudniającymi lub wręcz uniemożliwiającymi użytkowanie osłon okiennych. Do najpopularniejszych uszkodzeń, a co za tym idzie najczęściej zgłaszanych przez użytkowników awarii należy zerwanie taśmy zwijacza. W rezultacie powyższego roleta opada i nie można jej podnieść, ani opuścić za pomocą mechanizmu sterującego. Do zerwania taśmy zwijacza dochodzi w wyniku:

Drugą popularną usterką jest rozszczepienie piór pancerza. Do uszkodzenia może dojść w wyniku nieprawidłowego użytkowania rolety lub z powodu słabej jakości całego systemu. Równie częstym problemem jest spadek taśmy z koła nawojowego.

Jakie jeszcze usterki mogą nam się przytrafić podczas użytkowania rolet zewnętrznych?

Jeśli podczas opuszczania lub podnoszenia rolety widzimy, że pióra się zahaczają należy jak najszybciej skorzystać z serwisu. Dalsze użytkowanie systemu może skutkować defektem aretek, a więc elementu odpowiadającego za ustawienie pancerza rolety w pionie. Krzywe nawijanie rolety być również spowodowane urwanym wieszakiem lub powyginanymi piórami. Uszkodzenia tego typu najczęściej są wynikiem nieumyślnego pozostawienia przedmiotów w zasięgu pancerza rolety podczas jej opuszczania.
W sezonie zimowym należy zachować szczególną uwagę przy podnoszenia pancerza rolety. Przymarznięcie lameli końcowej do podłoża może skutkować zerwaniem wieszaków lub uszkodzeniem aretek, a w przypadku systemu podnoszonego elektrycznie spaleniem silnika.

Najczęstsze usterki rolet zewnętrznych BUBENDORFF

Inteligentne rolety zewnętrzne BUBENDORFF są produkowane z precyzyjnie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. To gwarantuje wysoką odporność rolet na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Jednocześnie łatwy i bezinwazyjny montaż eliminuje ryzyko zerwania taśmy zwijacza w wyniku nieprawidłowości podczas osadzania rolety. Wysoką jakość systemu potwierdza aż 7-letnia gwarancja producenta.