Jak zamaskować rolety zewnętrzne?

rolety z funkcją żaluzji, roleto żaluzje, żaluzje fasadowe, żaluzje zewnętrzne, rolety solarne, rolety Bubendorff, rolety zewnętrzne, żaluzje zewnętrzne, żaluzje fasadowe, rolety na taras, rolety fasadowe, rolety narożne

Rolety zewnętrzne są ważnym elementem nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Wiele osób podejmuje decyzję o ich montażu już na etapie projektowania domu. To pozwala na montaż rolet podtynkowych. Podstawową zaletą rolet podtynkowych jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się ona niewidoczna.

Widoczna kaseta rolety zewnętrznej wpływa niekorzystnie na estetykę obiektu. Stąd też tak bardzo zależy nam na zamaskowaniu kasety i jej zintegrowaniu z elewacją. Problem pojawia się w sytuacji, w której decyzja o montażu rolet zewnętrznych zapada już po wykonaniu elewacji lub na etapie budowy, na którym wybór systemu podtynkowego wygenerowałby duże koszty i wiązał się z przedłużeniem budowy. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zamaskować rolety zewnętrzne?

Doprowadzenie kabla do wnęki okiennej: Podstawowy problem montażu rolety zewnętrznej

W obiektach, w których montaż rolet elektrycznych nie był ujęty na etapie projektowania nieruchomości duży problem stanowi doporowadzenie zasilania do wnęk okiennych. Nie jest to niewykonalne, ale wiąże się z dużym nakładem prac i finansami. Dlatego decydując się na montaż rolet w późniejszym czasie warto skorzystać z oferty rolet z napędem solarnym. To pozwala na użytkowanie rolety bez konieczności doprowadzania zasilania do wnęki okiennej, a co za tym idzie ogranicza ingerencję w bryłę budynku do absolutnego minimum.

Gdzie szukać sprawdzonych rolet z napędem solarnym?

Rozwiązania tego typu są coraz bardziej popularne. Jednak nie wszystkie systemy solarne dostępne na rynku spełniają oczekiwania. Dlatego zachęcamy do skorzystania z produktów o potwierdzonej niezawodności, jakimi są rolety solarne marki Bubendorff. Rolety solarne pracują bez względu na warunki atmosferyczne, zarówno latem jak i zimą, w dzień i w nocy. Bateria jest zasilana przez panel fotowoltaiczny umieszczony na kasecie rolety. Panel nie musi być wystawiony na bezpośrednie działanie słońca. Wystarczy dostęp do światła dziennego by ładował baterię. Żywotność baterii jest obliczona na ponad 20 tysięcy cykli i minimum 7 lat.

Maskowanie kasety: Jak poprawić estetykę systemów natynkowych?

W przypadku funkcjonujących nieruchomości standardowo wybiera się systemy natynkowe. Ich montaż jest szybki i nie wymaga kosztownych prac związanych z modernizacją elewacji budynku. Jedynym mankamentem takiego systemu jest jego widoczność. W systemach natynkowych kasety są w całości wyeksponowane, co może, ale nie musi, wpłynąć niekorzystnie na prezencję domu. Jak w takim przypadku zamaskować rolety zewnętrzne?

Jednym z rozwiązań jest wybór rolety w niestandardowym kolorze, który wtopi się w kolor elewacji. Wówczas mimo tego, że system będzie widoczny, nie będzie się aż tak rzucał w oczy. Montaż kasety bezpośrednio we wnęce okiennej, a nie nad nią dodatkowo oszuka wzrok i sprawi, że roleta stanie się praktycznie niewidoczna. Tak, jak na zdjęciu poniżej.

Jak poprawić estetykę systemów natynkowych

Inną alternatywą jest kontrast. Oferowane w modnym aktualnie antracytowym kolorze rolety zewnętrzne Bubendorff doskonale prezentują się na minimalistycznych elewacjach w jasnych kolorach. Świetnie współgrają z szarościami, odcieniami bieli. A co w sytuacji, w której zależy nam na faktycznym zamaskowaniu rolety?

Najlepszym przykładem na estetyczne maskowanie rolety zewnętrznej jest sposób przedstawiony na poniższym zdjęciu. Tutaj inwestor zdecydował się zamaskować kasetę i prowadnice rolety zewnętrznej przy użyciu maskownic w kolorze elewacji. W ten sposób roleta stworzyła pewnego rodzaju obramowanie otworu okiennego, które uatrakcyjniło elewację, jednocześnie odwracając uwagę od systemu osłony okiennej. Na maskownicy widzimy panele fotowoltaiczne. Inwestor zdecydował się na rolety solarne ze względu na możliwość ich montaż bez konieczności modyfikowania zastanej instalacji elektrycznej. Warunkiem była oczywiście ekspozycja paneli na światło dzienne. Mimo że są one widoczne nie wypływają niekorzystnie na estetykę elewacji.
elewacja
Wieloletnie doświadczenie w montażu rolet zewnętrznych podpowiada nam, że kluczowy w sytuacji montażu systemu natynkowego jest wybór wysokiej jakości rolet o precyzyjnym wykonaniu. Wówczas roleta sama w sobie stawi atrakcyjny dodatek architektoniczny i w wielu przypadkach nie wymaga maskowania. Zwłaszcza obecnie, kiedy w trendach niezmiennie króluje industrializm widoczne rolety zewnętrzne nie są niczym niepożądanym.