Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu?

Fale upałów dokuczają nam wszystkim już co roku od kilku lat. Raporty pogodowe wskazują, że średnia roczna temperatura w naszym kraju cały czas wzrasta. Upalne dni nie dają o sobie zapomnieć wpływając na nasz komfort i samopoczucie. Co zrobić i jak uchronić się przed upałem w domu, kiedy okna stale wystawione są na nagrzewanie?

Rolety zewnętrzne jako sposób na upał

Podczas upału promieniowanie słoneczne nie tylko powoduje nagrzewanie się wnętrza, lecz także samego okna, które później emituje ciepło do środka. Dlatego też wszelkie rozwiązania typu rolety czy osłony wewnętrzne nie sprawdzają się w takich sytuacjach najlepiej, bowiem niwelują jedynie napływ ciepła do wnętrza, a nie są w stanie poradzić sobie z nagrzewaniem samych okien.

Biorąc pod uwagę te kwestie, najlepszą formą radzenia sobie z upałem, nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się okien jest zasłonięcie ich od zewnątrz. Tutaj z pomocą przychodzą rolety zewnętrzne, które skutecznie ochraniają przed słońcem zarówno szyby, jak i również całe okno, a przy tym stanowią także dodatkową barierę dla promieni słonecznych.

Główną rolę w skutecznym radzeniu sobie rolet zewnętrznych z upałami grają ich konstrukcja i użyte materiały. Rolety wyposażone są w lamele wypełnione pianką izolacyjną wtryskiwaną pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu tworzą doskonałą blokadę termoizolacyjną niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

jak radzic sobie z upałem w mieszkaniu

Rolety zewnętrzne czy klimatyzacja?

Wiele osób zastanawia się czy lepszym wyborem będzie inwestycja w rolety zewnętrzne czy w klimatyzację. Jest to wybór zależny od wielu czynników, który powinien być rozważany indywidualnie. Oczywiście klimatyzacja skutecznie obniża temperaturę w pomieszczeniach, jednak dzieje się to wysokim kosztem energetycznym, a często i zdrowia. Wiele osób posiadających klimatyzację i tak ostatecznie decyduje się również na montaż rolet zewnętrznych.

Jako firma specjalizująca się w dostarczaniu rolet, z doświadczenia wiemy, że rozwiązania zewnętrzne w efekcie znacznie obniżają wydatki związane z eksploatacją klimatyzacji. A oprócz zapewniania skutecznej blokady termoizolacyjnej latem, rolety zewnętrzne gwarantują również szereg innych pozytywów, np. zmniejszenie hałasu czy izolacja zimą.

Rolety zewnętrzne są świetną alternatywą dla klimatyzacji. Mogą stanowić także jej funkcjonalne uzupełnienie. Wówczas klimatyzator chłodzić będzie powietrze wewnątrz, a rolety spowodują zmniejszenie nasłonecznienia i nagrzewania się okien. Takie połączenie zapewni pożądaną wygodę i komfort przebywania w pomieszczeniu podczas upalnych dni, a dodatkowo również spowoduje obniżenie kosztów użytkowania klimatyzacji.