Czy warto zakładać rolety zewnętrzne?

rolety z funkcją żaluzji, roleto żaluzje, żaluzje fasadowe, żaluzje zewnętrzne, rolety solarne, rolety Bubendorff, rolety zewnętrzne, żaluzje zewnętrzne, żaluzje fasadowe, rolety na taras, rolety kuchenne
Rolety zewnętrzne stały się pewnego rodzaju standardem. Ma je nasz sąsiad, ma znajomy, korzystamy z nich w biurze… Nic więc dziwnego w tym, że planując budowę własnego domu również sięgniemy po to rozwiązanie. Większość z nas nie będzie się zastanawiało, czy warto to robić. Część sięgnie po najtańsze systemy na rynku. Inni bezrefleksyjnie zamówią rozwiązania polecone przez znajomych. Zanim wybierzesz konkretny produkt, spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto zakładać rolety zewnętrzne i dlaczego?

Odpowiedź na powyższe pytanie może drastycznie zmienić Twoje podejście do rolet zewnętrznych, a tym samym wpłynąć na wybór rozwiązania, którego dotychczas nie brałeś pod uwagę. Jeśli więc stoisz przed wyborem rolet zewnętrznych, zachęcamy do lektury poniższego artykułu. W razie dalszych pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Zawsze chętnie rozmawiamy z Klientami i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

Rolety zewnętrzne czy warto?Ochrona prywatności z dostępem do światła dziennego

Tradycyjne rolety zewnętrzne mają dwie funkcje – opuszczonego pancerza i podniesionego pancerza. Alternatywą jest opuszczenie/podniesienie pancerza do połowy okna. W każdym przypadku wpływa to niekorzystnie na oświetlenie pomieszczenia i prywatność. W momencie, w którym opuszczasz pancerz rolety w pomieszczeniu zapada ciemność. Prywatność uzyskujesz więc kosztem energii elektrycznej, ponieważ do prawidłowego funkcjonowania także w ciągu dnia niezbędne jest doświetlenie pomieszczenia sztucznym światłem. W momencie, w którym podnosisz pancerz rolety w pomieszczeniu robi się widno, ale całkowicie rezygnujesz z prywatności. Ruchome lamele rozwiązują ten problem. Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możesz swobodnie zarządzać ilością światła wpadającego do pomieszczenia, jednocześnie nie rezygnując z prywatności. Takie rozwiązane znajdziemy w ofercie marki Bubendorff.

Ochrona przed niepożądanymi gośćmi z zewnątrz

Dla wielu z nas rolety zewnętrzne automatycznie są roletami antywłamaniowymi, co jest błędnym przekonaniem. Tak, każda forma zewnętrznej osłony okna będzie stanowiła jakieś utrudnienie dla włamywacza, ale założenie, że system rolet zewnętrznych stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem jest dużym nadużyciem. Większość budżetowych systemów nie posiada nawet blokad antywłamaniowych. To oznacza, że sforsowanie opuszczonego pancerza nie nastręcza włamywaczowi żadnej trudności. Oczywiście działa tu aspekt psychologiczny. Na pierwszy rzut oka trudno ocenić, czy dany system posiada blokadę czy też nie, w związku z czym rolety bez blokady mogą pełnić funkcję straszaka. Niemniej jednak, decydując się na montaż rolet zewnętrznych warto sięgnąć po rozwiązanie, które zabezpieczy nieruchomość przed wtargnięciem.

Czy warto zakładać rolety zewnętrzne? I tak, i nie…

Dlaczego udzieliliśmy w tym miejscu tak niejednoznacznej odpowiedzi? Jako marka specjalizująca się w montażu wysokiej klasy systemów zewnętrznych Bubendorff jesteśmy przekonani, że warto zakładać rolety zewnętrzne. Dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych, jak i użytkowych. Jednocześnie nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że warto sięgnąć po jakikolwiek system. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, jakie nabyliśmy podczas rozmów z klientami o różnych potrzebach i oczekiwaniach jesteśmy przekonani, że niskiej klasy rolety zewnętrzne nie są warte swojej ceny (która często jest niewiele niższa od ceny markowych rozwiązań), ani kosztów montażu. Jeśli już decydujemy się na założenie rolet, wybierzmy takie, z których będziemy naprawdę zadowoleni. Ich wybór przełoży się na obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości, poprawę komfortu mieszkania i podniesienie poziomu bezpieczeństwa.