Czy rolety zewnętrzne wyciszają?

rolety zewnętrzne Bubendorff - wycieszenie mieszkania
Rolety zewnętrzne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w mieszkaniach i domach. W znacznym stopniu wiąże się to z szeregiem korzyści wynikających z inwestycji w tę część wyposażenia. Rolety zewnętrzne pełnią wiele funkcji i mają wiele ciekawych cech charakterystycznych. Jedną z nich są dobre właściwości akustyczne. Nasuwa się więc następujące pytanie – czy rolety zewnętrze wyciszają?

Otóż, dobrze wymierzone oraz profesjonalnie zamontowane rolety potrafią znacznie stłumić dźwięki pochodzące z zewnątrz. Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową izolację akustyczną w domu czy mieszkaniu. Nie wyciszają one całkowicie, jednak w dużym stopniu ograniczają napływanie dźwięków do wnętrza pomieszczeń. Jest to szczególnie pomocne w przypadku, kiedy mieszkanie lub dom umiejscowione są blisko trasy szybkiego ruchu lub w centrum miasta.

Właściwości wygłuszające rolet zewnętrznych: Od czego zależą?

Jedne systemy wykazują bardzo dobre właściwości dźwiękoszczelne, podczas gdy inne właściwie w ogóle nie tłumią hałasów dobiegających z zewnątrz. Od czego to zależy? Czynnikiem kluczowym jest w tym przypadku konstrukcja rolety. W zależności od producenta i modelu systemu możemy wybrać rolety zewnętrzne bez rdzenia lub rolety z lamelami wypełnionymi pianką poliuretanową. System bez wypełnienia charakteryzuje się bardzo niskimi parametrami akustycznymi. W praktyce tego typu rolety praktycznie w ogóle nie są dźwiękoszczelne. Rolety zewnętrzne z piankowym rdzeniem odznaczają się natomiast bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi. Skutecznie redukują ilość hałasu przenikającego z zewnątrz do pomieszczeń.
Decydując się na montaż rolet zewnętrznych warto mieć na uwadze ich właściwości. Wysokiej jakości systemy oferują znacznie więcej niż ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, tym samym przyczyniając się do znacznej poprawy komfortu mieszkania.

Rolety zewnętrzne Bubendorff – inteligentny system w Państwa domu

Rolety zewnętrzne Bubendorff są idealnym, łatwym w obsłudze rozwiązaniem niezależnie od pory dnia i roku. Wiosną i latem zapewniają izolację termiczną, zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń i zaciemniają natomiast jesienią i zimą chronią przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi oraz minimalizują ubytki ciepła z pomieszczeń. Stanowią również dodatkową ochronę przed włamaniem dzięki nowoczesnym blokadom antywłamaniowym oraz zapewniają domownikom prywatność, dzięki czemu zapewniają komfort a domownicy mogą czuć się swobodnie.
Rolety zewnętrzne Bubendorff zapewniają to, czego wszyscy szukamy w naszych domach – ciszę, spokój, bezpieczeństwo oraz wygodę.